Dla wielu osób, które rozpoczynają swoją pracę w turystyce, ogromna odpowiedzialność, jaka łączy się z pracą rezydenta czy pilota wycieczek, to „za dużo”. Świetnym pomysłem jest podjęcie pracy jako pilot antenkowy, asystent rezydenta, rezydent lotniskowy lub asystent transferów.

Przypominamy, czym zajmują się osoby pracujące na takich stanowiskach i jakie są ich zakresy obowiązków.

 

Asystent rezydenta

Asystent jest osobą, która wspiera działania rezydenta. Na różnych destynacjach dokładne zakresy obowiązków asystentów mogą się różnić – inne zadania mogą być przed nimi stawiane na destynacji, na której są cztery dni przylotowe, a każdego z tych dni przylatuje 11 samolotów (!), a inne, kiedy jest jeden dzień przylotowy z 3 samolotami.

Nazwa „asystent” może być myląca – nie oznacza ona osoby, która towarzyszy codziennie rezydentom w ich zadaniach, asystenci samodzielnie wykonują przydzielone zadania, np. porządkują listy przylotowe, uzupełniają koperty powitalne, wykonują transfer lotniskowy czy prowadzą wycieczkę.

Na naszym blogu są już dwa artykuły o tym zawodzie:

„Małgorzata Kobierecka opowiada o asystenturze „

„Kasia Ratajczyk zdradza kulisy zawodu”

 

Pilot antenkowy

Praca jako pilot antenkowy to doskonała szansa na nabywanie doświadczenia w pracy pilota bez wyjeżdżania z Polski na dłuższy okres. Pilot antenkowy pracuje głównie od czwartku do niedzieli i jego/jej praca trwa od kilku do kilkunastu godzin. Praca ta polega na sprawowaniu opieki nad grupą wsiadającą na poszczególnych przystankach na trasie do miejsc przesiadkowych lub na pilotowaniu grupy od miejsca przesiadkowego do określonego miejsca poza granicami Polski, przekazaniu jej pod opiekę pilota docelowego i powrót do Polski z grupą, która wraca z wycieczki.

Poznaj ze szczegółami pracę w tym zawodzie z naszego artykułu:

„Na czym polega praca pilota antenkowego”

Asystent transferów

To stanowisko pracy, które jest charakterystyczne dla krajów o dużej powierzchni, z dość odległymi transferami z lotniska, kiedy ktoś, kto odbiera daną grupę, podróżuje z nią przez wiele godzin do hoteli. Jest to jednocześnie praca, która pozwala nabyć wiedzę i umiejętności niezbędne w późniejszej pracy jako rezydent czy pilot wycieczek.

„Pracuj na transferach”

 

Rezydent lotniskowy

Skoro asystent transferu towarzyszy gościom w czasie podróży do hotelu, to rezydent, który przywita ich na lotnisku, może na nim zostać i witać/żegnać kolejne grupy. Rola rezydenta lotniskowego jest nie do przecenienia na lotniskach z bardzo licznymi dniami przylotowymi i wieloma samolotami z naszymi turystami każdego dnia.

Dzięki ograniczonej liczbie zadań rezydenckich, możesz osiągnąć mistrzostwo w pracy lotniskowej.

Animator czasu wolnego

Co ma animator do rezydenta? Otóż trochę ma! Na wybranych destynacjach nasi animatorzy wspierają zespół rezydencki. np. wykonując transfery lotniskowe, realizują też animacyjny fragment spotkania informacyjnego. W czasie szkolenia przedsezonowego animatorzy Rainbow uczą się powitania w autokarze, aby ich pierwsze wzięcie mikrofonu do ręki było fajną przygodą. Zatem wykonując pracę animatora, możesz już nabywać doświadczenia w pracy rezydenckiej czy pilockiej.

 

Wszystkie ogłoszenia rekrutacyjne Rainbow znajdziesz:

„Tutaj”

Komentarze Facebook

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Prywatności.