Gdzie chciałbyś pracować?
Takie pytanie zadane w standardowej korporacji zwykle zawęża wybór do ustawionych w pokoju biurek. Rezydent ma zdecydowanie szersze możliwości, ograniczone praktycznie tylko rozległością mapy świata.
Biura podróży wysyłają swoich rezydentów tam, gdzie organizują pobyty. Katalogi największych operatorów zawierają nawet ponad 100 destynacji. Biuro Rainbow Tours może zaoferować rezydentom pracę zarówno w Hiszpanii jak i w Grecji czy Egipcie. Mało spektakularne? W takim razie pakuj się i wsiadaj do samolotu do Tajlandii, Kenii, Meksyku czy RPA! Tam także pracują rezydenci.
Praca rezydenta to urzeczywistnienie marzeń o podróżowaniu i życiu w miejscu, które w niczym nie przypomina polskiego klimatu. Rezydenci zwykle mogą co pół roku zmienić lokalizację i np. latem pracować w basenie morza Śródziemnego, a zimą przenieść się do tropikalnej Azji. To doskonały sposób na życie dla ludzi młodych, uzależnionych od przygody i ciekawych świata.
Rezydent to także Twoje powołanie!
Z pewnością wydaje Ci się, że droga do zostania rezydentem jednego z renomowanych biur podróży jest długa, wyboista i niekoniecznie dobrze oznakowana. To nieprawda, ale tylko pod pewnymi warunkami.
Warto byłoby, aby osoba marząca o pracy w tym zawodzie przeszła wcześniej kurs na kandydatów na rezydentów turystycznych. Kursy organizują m.in. biura podróży, a jednym z najbardziej obleganych i merytorycznych jest ten oferowany przez Akademię Rainbow Tours.
Wielokrotnie spotykamy się z myleniem ról rezydenta i pilota wycieczek. Dlatego naszym słuchaczom zaproponowaliśmy autorski program Akademii Rezydentów. Najbardziej zależy nam na wyćwiczeniu umiejętności związanych z serwisem lotniskowym (przyloty i wyloty) i hotelowym (spotkania informacyjne, sprzedaż wycieczek lokalnych).
Anna Małkowska z Rainbow
Ogromną zaletą kursu jest to, że po jego ukończeniu wybrani kandydaci mogą liczyć na pracę.
Nasi absolwenci po szkoleniu biorą udział w rekrutacji. Najlepszym proponujemy pracę na jednym z ponad 40 kierunków wakacyjnych. Gwarantujemy przelot, zakwaterowanie, ubezpieczenie i atrakcyjne wynagrodzenie.
Anna Małkowska z Rainbow
Pierwsza wakacyjna instancja
Pamiętaj, że praca rezydenta wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale także z całą masą obowiązków. Brzmi to sztampowo, ale faktycznie jest to zajęcie dla osób bardzo odpowiedzialnych.
Podczas wyjazdu turyści mogą zgłaszać wiele potrzeb, a rolą rezydenta jest ich realizacja. Niejednokrotnie podczas pobytu zdarza się, że jeden z klientów biura potrzebuje pomocy medycznej. W takiej sytuacji rezydent musi zadziałać szybko i skutecznie, dokładnie orientując się, jakie są procedury ubezpieczeniowe. Podobnych zdarzeń jest wiele, by wymienić chociażby zgubienie przez turystę dokumentów, kradzież czy zwykłe niezadowolenie z jakości hotelu.
Trudno sobie wyobrazić, aby tę profesję zacząć wykonywać „z marszu”. Na początku trzeba zdobyć wiedzę merytoryczną, na przykład związaną z ruchem lotniczym, ubezpieczeniem, przepisami konsularnymi czy związanymi z przyjmowaniem reklamacji. Do tego umiejętności, takie jak powitanie klientów na lotnisku, przeprowadzenie spotkania informacyjnego czy promocja wycieczek lokalnych organizowanych przez biuro. Tego wszystkiego można dowiedzieć się podczas wspomnianych szkoleń przygotowujących do pracy w zawodzie rezydenta turystycznego. Suma wiedzy i umiejętności daje gwarancję wysokiego standardu obsługi klientów. A na tym zależy pracodawcy, czyli biuru podróży.
Kursy organizowane przez Akademię Rainbow ukierunkowane są na zdobycie praktycznych umiejętności. Dlatego właśnie prowadzone są metodą dualną, która łączy naukę w formie e-learningu i warsztatów stacjonarnych. Dla kursantów jest to bardzo wygodne, ponieważ nie muszą poświęcać cennego czasu na ciągłe dojazdy do miejsca organizowania szkolenia.
Rezydentem nie zostaje się od razu – to fakt. Jednak połączenie pasji i ukończenie kursu jest krokiem w stronę całkowitego odmienienia swojego życia. Sięganie po marzenia bywa naprawdę łatwe.
Komentarze Facebook