Rezydenci to osoby, które sprawują opiekę nad klientami biura podróży na danej destynacji, czyli kierunku turystycznym. Już wkrótce biuro podróży Rainbow rozpocznie rekrutację rezydentów na sezon Lato 2023. Kto może aplikować?
Co roku w rekrutacji na to stanowisko bierze udział kilkaset osób. Warto więc przypomnieć o najważniejszych kwestiach związanych z rekrutacją rezydentów do Rainbow.
Kto może zostać rezydentem?
Rezydentem biura podróży może, wedlug przepisów, zostać osoba, która:
- ma minimum 18 lat,
- ma wykształcenie min. średnie,
- jest niekarana za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego lub pilota wycieczek,
- zna język obcy na poziomie min. B2, który pozwala na swobodną komunikację z lokalnymi dostawcami usług, np. obsługą hoteli,
- ma prawo jazdy kat. B.
Dodatkowe wymagania to:
- posiadanie doświadczenia na stanowisku rezydenta lub ukończenie kursu Akademia Rezydentów,
- umiejętność obsługi komputera – duża część pracy rezydentów została przeniesiona do dokumentów elektronicznych.
Poszukujemy kandydatów, którzy potrafią samodzielnie rozwiązywać problemy, mają wysoki poziom asertywności, odczuwają chęć poznawania świata i ciekawość innych ludzi i kultur, znają wybraną destynacę lub są gotowi do nabycia wiedzy, cechują się uczciwością, zaradnością i możliwością pracy w grupie.
Interesujące w CV są certyfikaty poświadczające znajomość języków obcych (FCE, CAE, CPE, DELE, DELF, DALF, ZD, MD i inne) lub legitymacja pilota sprzed 2013 r., jednak ich brak nie jest przeszkodą w uczestnictwie w procesie rekrutacji.
Jakie języki obce musi znać rezydent biura podróży?
Rezydent powinien być w stanie porozumieć się komfortowo ze współpracownikami. Na wybranych destynacjach niezbędna jest znajomość języka lokalnego (np. we Włoszech, Hiszpanii czy Portugalii), w większości wystarczy język angielski. Znajomość języka lokalnego jest atutem.
Jak wygląda rekrutacja rezydentów do Rainbow?
Rekrutacja rozpoczyna sie od umieszczenia ogłoszenia na stronie https://rainbowtours.dolaczdonas.pl/praca
Kandydaci mogą aplikować wyłącznie przez ten system, aby ich dane były bezpieczne. Prosimy o niewysyłanie CV drogą mailową czy poprzez media społecznościowe.
Rekruterzy analizują CV i zapraszają na rozmowę wybrane osoby. Rozmowy odbywają się głównie online, a ich fragmenty odbybwają się w języku/językach wskazanych w CV. W wyznaczonym terminie wszyscy biorący udział w rozmowach otrzymują informację zwrotną.
Po etapie rozmów rekrutacyjnych, wybrane osoby otrzymują zaproszenie na szkolenie przedsezonowe. Szkolenia trwają tydzień i odbywają się w kilku terminach od stycznia do marca/kwietnia. Szkolenia są oczywiście bezpłatne, a przed ich rozpoczęciem kandydaci podpisują umowy szkoleniowe.
Szkolenie przedsezonowe rezydentów to element rekrutacji, w czasie którego przekazywana jest wiedza o pracy rezydentów Rainbow i szlifowane są umiejętności niezbędne w pracy rezydentów na destynacji.
Czy rezydent wybiera to, gdzie pracuje?
Miejsce pracy wynika z kilku czynników – znajomości danej destynacji, znajomości języka lokalnego oraz wakatów w zespole pracującym na danym kierunku. Jeśli Twoim marzeniem jest praca w Hiszpanii, ale nie znasz hiszpańskiego w stopniu wystarczającym na swobodną komunikację, rekrutuj się bez wskazania konkretnego miejsca pracy. Do kolejnego sezonu podniesiesz swój poziom znajomości języka hiszpańskiego i zadeklarujesz chęć pracy właśnie w tym kraju.
Ile lat ma rezydent?
Rezydent musi być pełnoletni, jednak nie ma górnej granicy wieku. Osoby doświadczone życiowo, które przez wiele lat pracowały w innym zawodzie, są również bardzo wartościowymi pracownikami.
Na jak długo wyjeżdża do pracy rezydent?
Największe zapotrzebowanie na pracę rezydentów w Rainbow jest między kwietniem a październikiem. Najchętniej podejmujemy współpracę z osobami dyspozycyjnymi przez cały sezon, jednak co roku zatrudniamy też osoby dyspozycyjne w krótszym okresie.
Osoba, które nie czuje się na siłach podjąć pracy jako samodzielny rezydent, może rozpocząć pracę od stanowiska asystenta rezydenta.
„Dowiedz się więcej o pracy jako asystent rezydenta”
Praca rezydentów może trwać cały rok – po sezonie letnim część z nich kontynuuje pracę na kierunkach egzotycznych.
Komentarze Facebook