Jest szczyt letniego sezonu turystycznego a do biur podróży wciąż zgłaszają się osoby, które chciałyby rozpocząć pracę jako piloci wycieczek, rezydenci czy animatorzy czasu wolnego. Tyle że takie działanie to przysłowiowa „musztarda po obiedzie”, bowiem największe polskie biura kadrę na sezon rekrutują nawet kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu…

Czy można dostać u Państwa pracę jeszcze w te wakacje?

To pytanie od początku maja rekruterzy Rainbow słyszą kilka raz dziennie. Fajny głos kandydata, czuć sporą energię i przede wszystkim chęci wyjazdu do pracy w roli pilota wycieczek, rezydenta czy animatora czasu wolnego. Tyle, że rekrutacja kadry do obsługi wycieczek i wczasów w sezonie lato 2015 zakończyła się pod koniec kwietnia…

Kiedy starać się o pracę „wyjazdową” w biurze podróży?

Touroperatorzy rozpoczynają rekrutację na sezon letni już w grudniu i trwa ona do kwietnia. Jest to związane z terminem rozpoczęcia pracy przez pilotów wycieczek, rezydentów i animatorów, a także z logistyką pracy w biurze podróży. Kadra musi być skompletowana przed sezonem, bowiem w jego trakcie nikt w biurze podróży, ze względu na bieżące zadania, nie ma czasu zajmować się naborem.

Pamiętaj! O szukaniu pracy na lato trzeba pomyśleć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Ogłoszenia rekrutacyjne pojawiają się na stronach biur podróży jesienią, zatem czym szybciej się zgłosisz tym większe masz szanse na pracę w kolejnym roku.

Sezon, czyli kiedy?

Sezon letni rozpoczyna się od tzw. długiego weekendu majowego. Wówczas jest największe zapotrzebowanie na pilotów wycieczek, bowiem zaledwie w ciągu 5-6 dni wyjeżdża lub wylatuje kilkaset wycieczek. Piloci są zwarci i gotowi do ich obsługi a biura pewne, że mają wystarczającą ilość personelu, która obsłuży organizowane przez nich imprezy turystyczne. Gdy pilot zacznie jeździć pod koniec kwietnia, tak wielokrotnie bywa, że wróci do domu pod koniec września. Oczywiście pilotaż to takie zajęcie, gdzie można w miarę elastycznie ustalać swój grafik pracy, biorąc także pod uwagę inne zobowiązania.

Rezydenci wyjeżdżają na swoje kierunki wakacyjne także pod koniec kwietnia, bowiem wówczas zaczynają się wakacje pobytowe na większości destynacji. Jeżeli na danym kierunku jest zaplanowany więcej niż jeden rezydent, wówczas najprawdopodobniej będzie szansa, że drugi, trzeci i kolejny doleci pod koniec maja lub na początku czerwca. Maj to taki czas, kiedy biura podróży już „operują” na danym kierunku, jednak jeszcze ze zmniejszoną ilością miejsc w samolotach i hotelach. Większe przyloty rozpoczynają się na początku czerwca, a to sprawia, że niezbędny jest dodatkowy rezydent do pracy. Powroty następują pod koniec września lub na początku października.

Najkrótszy sezon mają animatorzy czasu wolnego. Rozpoczynają swoją pracę około połowy czerwca, a kończą w połowie września. Oczywiście te terminy mogą się zmieniać w zależności od oferty i zapotrzebowania biura podróży. Mimo to, rekrutacja w przypadku animatorów także odbywa się na wiosnę, gdyż biura podróży chcą mieć pewność, że mają zapewnioną kadrę na lato.

Czy już czas na szkolenie?

Osoby, które zanim przystąpią do rekrutacji na kolejny sezon chciałby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu pilota wycieczek, rezydenta czy animatora czasu wolnego już teraz zapraszamy na specjalistyczne szkolenia w Akademii Rainbow.

Jesienią ruszamy z nowymi edycjami naszych najpopularniejszych kursów: Akademii Pilotów Wycieczek, Akademii Rezydentów Turystycznych i Akademii Animatorów Czasu Wolnego. A zapisu przyjmujemy już teraz! Dlaczego warto wziąć udział w naszych szkoleniach? Bowiem dzięki nim rzetelnie przygotujesz się do rekrutacji i zwiększysz swoje szanse na otrzymanie propozycji pracy.

Niektórzy mogą pomyśleć: „Jest lato a ja mam myśleć o tym, co będę robić jesienią i zimą? Jeszcze mam czas”. To dokładnie takie samo zachowanie, co telefon do biura podróży w trakcie sezonu z pytaniem, czy jest jeszcze możliwość wyjazdu „od zaraz”.

Dlatego warto już teraz podjąć decyzję o zdobyciu wiedzy i umiejętności niezbędnych do bycia pilotem wycieczek, rezydentem lub animatorem czasu wolnego. Szczególnie, że zapisując się na kurs wcześniej, płacisz mniej. Skorzystaj z tego, bo dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Komentarze Facebook

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Prywatności.