Nowy rok – nowe plany? Ciebie też to dotyczy? Planujesz swoje cele, marzenia i osiągnięcia na nowy rok? Bo jeśli tak, bo może Ci pomożemy? Szczególnie, jeśli praca w turystyce to to, o czym myślisz. Zatem – do dzieła!

 

Gdzie pojechać w 2023 roku?

Kiedy patrzysz na kulę ziemską, na pewno masz takie jej fragmenty, na myśl o których szybciej bije Ci serce. Być może to doskonałe wspomnienia z poprzednich wakacji, a może od dawna wymarzona destynacja?

Jeśli myślisz o połączeniu pracy i odwiedzeniu jednego z takich miejsc, pamiętaj o swoich umiejętnościach. Wyjazd do niektórych krajów europejskich, np. Włoch, Hiszpanii czy Portugalii może wiązać się z koniecznością znajomości języka lokalnego. Nasi pracownicy – animatorzy, piloci czy rezydenci – powinni znać dany język obcy. Podobnie jest z krajami np. hiszpańskojęzycznymi położonymi w Ameryce Południowej.

Jeśli więc myślisz o pracy w takim kraju, może szybki kurs języka obcego?

Czy marzenia o dalekich podróżach – Japonii, Wietnamie czy Australii są nierealne? Nic bardziej mylnego! Jako pilot wycieczek możesz znaleźć się w każdym z nich.

 

Animator, pilot czy rezydent?

Wiesz już, gdzie chcesz jechać, teraz pomyślmy, w jakim zawodzie możesz?

Animator czasu wolnego to osoba, która dba o dobrą zabawę gości na terenie hotelu. Animatorzy Rainbow pracujący w jednym z Figloklubów znajdują zatrudnienie od ok. 10 czerwca do ok. 20 września. Lista hoteli, w których planowane są Figlokluby, znajduje się na stronie Rainbow. Kiedy pracujesz w danym miejscu jako animator, możesz zwiedzać najbliższą okolicę, jednak nie masz zbyt dużo czasu na dalekie wycieczki. Aby podjąć pracę jako animator, należy przejść rekrutację, która trwa już od października, zatem to ostatnie chwile na aplikowanie.

Rezydent biura podróży to osoba, która mieszka przez kilka miesięcy (najczęściej od kwietnia do października w sezonie letnim i od października do lutego/marca w sezonie zimowym) na danej destynacji i opiekuje się goścmi przyjeżdżającymi do kilku hoteli w najbliższej okolicy. Odbiera ich z lotniska, prowadzi spotkania informacyjne, prowadzi część wycieczek lokalnych, odwozi na lotnisko, rozwiązuje wszelkie trudne kwestie. Oznacza to, że pracując jako rezydent, mieszkasz przez kilka miesięcy na danej wyspie/w danym regionie i możesz dogłębnie go poznać. Integrujesz się z mieszkańcami, lokalnymi partnerami, zbliżasz się do ludzi, czujesz się jak u siebie. W kolejnym sezonie możesz pracować w zupełnie innym miejscu lub wrócić tutaj.

Pilot wycieczek to osoba, która towarzyszy grupie na imprezie objazdowej i dba o prawidłową realizację programu. Jeśli wycieczka jest do bliskich miejsc, to najczęściej pilot wsiada z grupą do autokaru czy samolotu w Polsce i po wycieczce z nią wraca. Piloci pracujący np. w Nowej Zelandii, Chinach czy Meksyku częściej mieszkają na miejscu przez kilka tygodni i odbierają grupę z lokalnego lotniska. Po kilku tygodniach wracają do Polski i np. wyjeżdżają na inną destynację. Pracując jako pilot możesz zwiedzić największą część świata i najczęściej zmieniać miejsce pracy.

Co Ci się podoba najbardziej? Jako kto i gdzie? 🙂

Daj znać!

 

Komentarze Facebook

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Prywatności.