Prowadzenie animacji to jedna z naszych miłości – od animacji każdy z nas rozpoczynał swoją przygodę z turystyką, każdy ma doświadczenia z pracy z różnymi grupami wiekowymi, jednak i tak znaleźliśmy kilka naszych ulubionych gadżetów animacyjnych, które mieliśmy zawsze w bagażniku „na wszelki wypadek”. Zdjęcia pochodzą ze strony Sklepu Animatora oraz ze zbiorów Akademii.
Skakanka
Skakanka animacyjna różni się od zwykłej przede wszystkim długością – zaprojektowano ją, aby mogło z niej korzystać jednocześnie kilka osób. Skakanka jednak może służyć również do innych działań – wyznaczy linię startu w wyścigach, można nią związać gałęzie przy budowaniu bazy, będzie z niej świetne lasso czy lina do wiązania „bladych twarzy” w czasie Dnia Indiańskiego, stanie się przewodem przesyłającym tlen w Dniu Kosmicznym itd. A poza tym da mnóstwo radości w czasie skakania 🙂
Worek do skakania
Worek oczywiście posłuży głównie do wyścigów różnego typu. Odradzamy korzystanie z worków na śmieci do tego celu – drą się psując zabawę. Zainwestowanie w kilka porządnych worków do skakania szybko się zwróci – ich wzmocnione brzegi i wygodne uszy powodują, że można z nich korzystać wielokrotnie. Poza skakaniem mamy dla nich też inne zastosowania – mali poszukiwacze skarbów mogą w nie wrzucać swoje znaleziska, posłużą do trzymania w nich piłek czy innych drobnych rzeczy, mogą stać się maszynami losującymi itd.
Piłka do skakania
Piłki do skakania to troszkę chyba zapomniane atrakcje animacyjne. Ich przechowywanie jest kłopotliwe (jeśli nie chcemy za każdym razem działać z pompką), ale radość, jaką daje spadanie z nich, jest nie do opisania! Co więcej jest to świetna atrakcja i dla dzieci, i dla dorosłych.
Gigantyczne bierki
Kto z nas nie grał w bierki w dzieciństwie? Wcale nie jest powiedziane, że to rozrywka wyłącznie dla bardzo młodych graczy. Z czasem bierki stają się grą strategiczną, w czasie której uruchamia się nowe pokłady wyobraźni przestrzennej i umiejętność przewidywania ruchów przeciwników. Zachęcamy do (ponownego) odkrycia tych niepozornych patyków. A w wersji ogrodowej to już w ogóle robią szał!
Chusta animacyjna
Dla wielu animatorów podstawa każdych animacji – zapewnia atrakcję dzieciom i dorosłym, może uspokajać, pobudzać, integrować, ćwiczyć współpracę albo rywalizację, liczba gier i zabaw z jej wykorzystaniem jest chyba niewyobrażalna. Dla nas chusta to również świetna mata do przycupnięcia na chwilę, namiot, peleryna, tarcza do rzutów, bezludna wyspa czy niebo nad głowami. Ponieważ jest tak często wykorzystywana w przedszkolach, szkołach czy na imprezach, warto spojrzeć na na nią nieszablonowo.
Duża „Jenga”
Prosta zabawa z drewnianymi klockami w roli głównej jest świetna, ale staje się niesamowitą atrakcją, gdy zmieni się jej wielkość. Jakiś czas temu zleciliśmy wykonanie naszej „Jengi” w wersji gigant, na spotkaniu przedseznowym przed wakacjami w 2016 roku była główną atrakcją. Emocje, jakie wywołuje wyciąganie kolejnych klocków, są ogromne, niespodziewanie 🙂 Duże klocki mogą być świetną rozrywką dla ludzi w każdym wieku.
A Wy? Macie swoje ulubione gadżety?
Komentarze Facebook