Pytanie o prawo jazdy kandydatów na stanowisko rezydenta od zawsze budzi najwięcej ciekawości. Po co rezydentom prawo jazdy? Czy każdy rezydent musi mieć prawo jazdy?

W ogłoszeniu rekrutacyjnym na stanowisko rezydenta w Rainbow pojawia się m. in. posiadanie prawa jazdy.

Czytaj ogłoszenie

 

Oznacza to, że każda osoba, która decyduje się aplikować na to stanowisko, deklaruje posiadanie prawa jazdy lub uzyskanie go w trakcie procesu rekrutacyjnego, a przed wyjazdem do pracy.

Konieczność posiadania prawa jazdy przez rezydentów wynika ze specyfiki ich pracy. Na większości destynacji rezydent ma pod swoją opieką kilka – kilkanaście hoteli, często rozlokowanych w znacznych odległościach od siebie. Jedyną możliwością docierania do nich np. na spotkanie informacyjne lub dyżur hotelowy jest posiadanie samochodu.

Pilne wezwania

Warto pamiętać, że rezydent opiekuje się klientami praktycznie przez całą dobę. Jeśli któryś z naszych gości będzie pilnie potrzebował obecności rezydenta (np. w szpitalu lub na terenie hotelu), to pracownik powinien mieć jak do niego się dostać.

Rezydent jest zawsze punktualny

Jedną z głównych cech rezydentów jest punktualność. Obecność o wyznaczonej godzinie w hotelu, na zbiórce czy na transferze na lotnisko. Opieranie się wyłącznie na np. środkach lokalnego transportu zbiorowego mogłoby skończyć się porażką. Autobusy na niektórych destynacjach działają według własnego rozkładu.

Czym jeszcze może jeździć rezydent? Tego możecie dowiedzieć się  z filmu

 

Komentarze Facebook

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Prywatności.