Koniec września to idealny czas, aby ogłosić, że zaczynamy rekrutację Animatorów Czasu Wolnego na sezon 2023! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przebiega rekrutacja animatorów w Rainbow, jak zostać Animatorem Rainbow i jak przejść rekrutację – zapraszamy do lektury.

Kto może zostać animatorem Rainbow?

Aby aplikować na stanowisko Animatora należy:

  • mieć min. 16 lat (ukończone przed wyjazdem do pracy, tj. ok. 10 czerwca. Jeśli jeszcze nie masz ukończonych 16 lat, ale ukończysz je w pierwszej połowie roku, to śmiało aplikuj!),
  • być gotowym na wyjazd do pracy w terminie 10 czerwca do 20 września (większość animatorów wyjeżdża do pracy między 10 a 12 czerwca i wracają między 13 a 17 września. Dokładne terminy zależą od terminów przelotów samolotów. Jeśli nie możesz pracować przez cały ten czas, ale masz dyspozycyjność min. 2 miesiące, aplikuj, ale w czasie castingu miej przygotowaną odpowiedź na pytanie, w jakim dokładnie terminie możesz pracować),
  • znać język obcy na poziomie komunikatywnym (czyli potrafisz prowadzić codzienną rozmowę z obcymi ludźmi. Aby pracować w większości krajów, wystarczy znajomość języka angielskiego, ale jeśli chcesz pracować we Włoszech, w Hiszpanii lub Portugalii – niezbędna jest znajomość języka lokalnego).

Animatorzy to osoby, które na co dzień spędzają czas z ludźmi, zatem ważne są takie cechy jak otwartość, pozytywne nastawienie do innych, tolerancja, cierpliwość czy wyrozumiałość. Praca animatora wymaga dużej dawki energii, zaangażowania i odpowiedzialności.

Poszukujemy osób samodzielnych, radzących sobie w trudnych sytuacjach i gotowych na przygodę. W tej pracy żaden dzień nie wygląda tak samo.

Rekrutacja Animatorów Rainbow

Proces rekrutacji animatorów składa się z kilku etapów:

  • złożenie CV,
  • casting,
  • szkolenie przedsezonowe.

Jak złożyć CV do Rainbow?

Jedynym miejscem, gdzie składa się CV do Rainbow, jest strona https://rainbowtours.dolaczdonas.pl/praca 

Na liście znajdź odpowiednie ogłoszenie, przeczytaj je uważnie i kliknij „Aplikuj”. Prosimy Cię o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań – o znajomość języków obcych, dyspozycyjność w wymaganym terminie oraz o napisanie, dlaczego chcesz być animatorem.

Casting do Rainbow

Jeśli złożysz CV, dostaniesz zaproszenie na najbliższy casting. Jeśli nie zapiszesz się na niego, dostaniesz zaproszenie na kolejny w innym mieście. Będziesz dostawać zaproszenia tak długo, aż spotkamy się na castingu.

Bardzo szczegółowy opis castingu znajdziesz już w tekście na naszym blogu.

„Jak przebiega casting animatorów?”

Nasi rekruterzy przygotowali też tekst o tym, jak przejść casting z sukcesem.

„Jak przejść casting?”

Po castingu, w ciągu max. tygodnia, kandydaci otrzymasz od nas jedną z trzech informacji zwrotnych.

  1. Zaproszenie na szkolenie przedsezonowe. Oznacza to, że na castingu zobaczyliśmy Cię z najlepszej strony i chcemy z Tobą pracować. Zapraszamy Cię więc na szkolenie przedsezonowe, na którym nauczysz się, jak być animatorem Rainbow,
  2. Podziękowanie za udział w castingu. Oznacza to, że nie jesteśmy zainteresowani współpracą z Tobą. Jeśli czujesz, że na castingu mogliśmy nie poznać Cię z odpowiedniej strony, możesz przyjechać na kolejny casting i powalczyć o pracę,
  3. Odpowiedź „pomiędzy” – oznacza tyle, że jesteśmy zainteresowani, ale Twoja prezentacja na castingu nie była na tyle dobra, aby już zaprosić Cię na szkolenie. Po wszystkich castingach wrócimy jednak do Ciebie i być może pojedziesz z nami na szkolenie. Jeśli masz przekonanie, że casting mógł pójść Ci lepiej, możesz przyjechać na kolejny casting i postarać się, abyśmy od razu dali Ci zaproszenie na szkolenie.

Opis castingu brzmi trochę surowo, ale w praktyce to najbardziej przyjemna rekrutacja, w jakiej weźmiesz udział! Fantastyczne towarzystwo innych uczestników castingu to doskonałe okoliczności do dobrej zabawy.

Szkolenie przedsezonowe

Wszystkie osoby, które przechodzą casting, dostają zaproszenie na szkolenie przedsezonowe. Zwykle trwa ono tydzień i jest obowiązkowe. Ponieważ stanowi element rekrutacji, jest też bezpłatne. Mamy kilka terminów szkolenia, zatem z pewnością znajdziesz najlepszy dla siebie. Szkolenie przedsezonowe to dla wielu osób przygoda życia – ćwiczymy elementy programu animacyjnego, choreografie, animacje dla dzieci, dla dorosłych, powitanie w autokarze czy spotkanie informacyjne.

Zobacz naszych kandydatów na animatorów na szkoleniu w 2019 roku.

„Grecja 2019”

Praca w Rainbow jako Animator

Rainbow jest jednym z największych biur podróży w Polsce. Co roku zatrudniamy ok. 120 animatorów do pracy w Figloklubach – naszych klubach animacyjnych. Figlokluby to miejsca, gdzie dzieci przeżywają swoje największe przygody życia, a dorośli odpoczywają. W czasie trzymiesięcznego pobytu na destynacji uczysz się pracy w międzynarodowym zespole współpracując z innymi animatorami i pracownikami hotelu, ćwiczysz pracę w stresie i ograniczonym czasie, ale także zwiedzasz i poznajesz nową kulturę.

Czy mogę pracować z wybraną osobą? Czy wybieram kraj, do którego jadę do pracy? Czy muszę iść na szkolenie animacyjne przed castingiem? Na takie i dalsze pytania znajdziesz odpowiedzi w naszych tekstach na blogu:

Praca animatora – FAQ

 

 

Komentarze Facebook

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Prywatności.